Borsa İstanbul’daki hisse senetleri 9000 puanlık kritik sınırın altında işlem görürken, yatırımcıların ilgisini çeken bazı halka arz hisseler öne çıkıyor.

2024 Yilinda Halka Arz Olanlar

Pasifik Donanım Teknoloji (PATEK) gibi şirketlerin hisseleri, yılın ilk halka arzlarında gösterdikleri performansla dikkatleri üzerine çekti.

Borsa İstanbul’da hisse senetleri, 9000 puanın altında seyretmeye devam ederken, özellikle yeni halka arz edilen şirketlerin hisseleri endekse zaman zaman canlılık kazandırıyor.

2024 Yılının Halka Arzlar Memnun Ediyor

2024 yılında piyasaya sürülen ilk halka arzlar yatırımcıları memnun etmeye yetti.

Özellikle, Pasifik Donanım Teknoloji’nin hisseleri ilk 15 gün boyunca sürekli olarak değer kazanarak dikkat çekti. İlk güçlü artışın ardından bir düzeltme yaşayan hisseler, kısa süre sonra tekrar yükselişe geçti.

Salı gününden itibaren gösterdiği güçlü performansla hisse fiyatı 190 lira seviyesini aştı ve aylık bazda yüzde 340 civarında bir getiri elde etti.

Pasifik Teknoloji (PATEK)

PATEK hisseleri, 10 işlem günü boyunca üst üste değer kazanarak ilerledi. Son günlerde açılışta zorlanmalar yaşansa da, hisseler gün içinde tekrar en yüksek seviyeye ulaştı.

Son Halka Arzların Getirisi BİST100'ün Gerisinde Kaldı Son Halka Arzların Getirisi BİST100'ün Gerisinde Kaldı

Hisseler, 19,45 liradan başlayarak dün seans açılışı itibarıyla 60,75 liraya yükseldi ve haftalık bazda yüzde 75’ten fazla getiri sağladı, ilk gününden bu yana ise yaklaşık yüzde 300 artış gösterdi.

Artemis Halı (ARTMS)

Artemis Halı (ARTMS) hisseleri de tavan yapma eğilimini sürdürüyor. 15 Mart günü açılışta zorlansa da, hisseler gün içinde tekrar en yüksek seviyeye ulaştı.

Halka arz hisseleri, 10 işlem günü boyunca tavan seviyesinde işlem gördü ve başlangıçta 25,35 liradan talep toplanırken, dün 65,60 liraya kadar yükseldi.

Mogan Enerji (MOGAN)

Mogan Enerji (MOGAN) hisseleri, belirsizlik dönemini atlatarak tekrar tavan seviyesine doğru yükselişe geçti. 11,33 liradan başlayan hisseler, 4 gün boyunca tavan yaparak ilerledi ve 5. günde tavanı kırdıktan sonra hızlı bir toparlanma ile tekrar tavan seviyesine ulaştı. Borsada hisseler 22,04 lira seviyesinde işlem görüyor.

Limak Çimento (LMKDC)

Limak Çimento (LMKDC) hisseleri, başlangıçta gösterdiği zayıf performansın ardından son günlerde toparlanarak yüzde 7 civarında bir artış gösterdi.

9 gün boyunca aralıksız tavan yaptıktan sonra bir düşüş yaşayan hisseler, Çarşamba günü tekrar tavan seviyesine ulaştı ve son iki günde yaklaşık yüzde 7’lik bir artışla 40 lira seviyesine yaklaştı.