Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin 2 yeni iş sözleşmesi imzaladığını bildirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada 2 iş sözleşmesi hakkında detaylar da paylaşıldı. 40 yıldan uzun süredir enerji santrallerinden evdeki prize kadar uzanan hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üretimini sağlamaktadır. Şirket son dönemde önemli siparişler alarak iyi kar elde etmektedir. Son yapılan 2 dev iş sözleşmesiyle şirket dev firmalardan sipariş almaya devam ediyor.

TOPLAMDA 1.6 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin iki ayrı firma ile iş sözleşmesi imzalandığı bildirildi. Gersan Elektrik ilk yaptığı açıklamada, Codes Construction firmasının Dubai'de bulunan Emaar Hills - Golf Heights projesi için BusBar ihtiyaçlarının karşılanması kapsamında 1.020.000,00 dolarlık sipariş alındığı bildilrildi.

Şirket tarafından yapılan diğer KAP bildirisinde ise Petrofac İnternational firması ile yine BusBar ihtiyaçlarının karşılanması kapsamında 589.000,00 dolarlık sipariş alındığı bildirildi. Geçtiğimiz dönemlerde yatırımcısına güzel oranlarda kazandıran şirketin iki sözleşmesi yatırımcıların dikkatini çekti.

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

Çelik Şirketi Yüzde 900 Rekor Bedelsiz Kararını Duyurdu! Hisse Fiyatı Fırladı Çelik Şirketi Yüzde 900 Rekor Bedelsiz Kararını Duyurdu! Hisse Fiyatı Fırladı

"Şirketimiz ile CODES CONSTRUCTION firması arasında, firmanın Birleşik Arap Emirlikleri DUBAI'de bulunan EMAAR HILLS – GOLF HEIGHTS projesi işi için kullanılmak üzere BusBar ihtiyaçlarının şirketimiz tarafından tedarik edilmesine yönelik yaklaşık olarak 1.020.000,00 USD (BirMilyonYirmiBinAmerikanDoları) bedelli sipariş alınmış ve üretim sürecine başlanmıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

Şirketimiz ile PETROFAC INTERNATIONAL firması arasında, firmanın LİTVANYA'da bulunan RESIDUE HYDROCRACKING UNIT OSBL EPC projesi işi için kullanılmak üzere BusBar ihtiyaçlarının şirketimiz tarafından tedarik edilmesine yönelik yaklaşık olarak 589.000,00 USD (BeşYüzSeksekDokuzBinAmerikanDoları) bedelli 

sipariş alınmış ve üretim sürecine başlanmıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

GEREL HİSSELERİ NE DURUMDA?

Borsa İstanbul'da GEREL koduyla işlem gören şirketin hisseleri 16 Mayıs itibariyle 42,42 seviyesinde. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 6,32, aylık bazda ise 9,84 değer artışı yaşadı. GEREL hisseleri yıllık bazda ise uzun vadeli yatırımcısına yüzde 144,50 oranında kazanç sağladı. 

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.