Yıl içinde hisse değerini yüzde 660 artıran ve farklı sektörlerde inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları yapan MIATK, yeni vakıf kurulumunu açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan bir bildirimle, şirketin yeni bir vakıf kurulacağını duyuruldu.

Teknoloji Şirketi Temettü Kararını Değiştirdi! Teknoloji Şirketi Temettü Kararını Değiştirdi!

MIATK Yeni Bir Vakıf Kuracağını Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören teknoloji şirketi Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), Ali Gökhan Beltekin ve İhsan Ünal ile birlikte Mia Yardım Kültür ve Eğitim Vakfı’nı kuracağını bildirildi. Vakfın kuruluş sermayesi olan 500 bin TL ise MIATK tarafından sağlandı. Vakfın amaçları arasında, dul ve çocuklu kadınlar ve çocuklar için sosyal ve eğitim desteği, doğal afetlerden zarar görenlere yardım, eğitim, adalet, sağlık, verimlilik, inovasyon, teknoloji, sanat, denizcilik ve spor alanlarında faaliyetler, sokak hayvanlarına bakım ve hayvan hakları bilinci oluşturma yer alıyor.

Geçtiğimiz Günlerde Sözleşme Açıklamıştı

Şirket, daha önce KAP’ta yaptığı bir başka bildirimde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi ile 2024 yılına kadar “Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Bakım, Güncelleme, Geliştirme Hizmet Alımı Sözleşmesi” imzaladığını açıklamıştı.

MIATK Hisse Son Durum

MIATK hisseleri, Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksinin rekor kırdığı haftanın son gününde yüzde 3,55 oranında değer kazanarak 56,95 TL’ye yükseldi. Şirket hisseleri, yatırımcılarına haftalık yüzde 10,8, aylık yüzde 67,6 ve yıllık yüzde 661 gibi yüksek getiriler sundu.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.