Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YUNSA) tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride şirketin bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığı açıklandı. Şirket tarafından alınan bedelsiz sermaye artırımı kararı ile birlikte önümüzdeki günlerde SPK'ya başvuruda bulunulacak. SPK'nın bedelsizi onaylaması halinde belirtilen bedelsiz  oranında şirketin pay saahipleri bedelsiz paya sahip olacak. 

Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler Yatırım Şirketi 1,1 Milyar Liralık Alım Yaptı! İşte Alınan Hisseler

BEDELSİZ KARARI AÇIKLANDI

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YUNSA) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin Yönetim Kurulu toplantısında şirket tarihinde görülmemiş bir bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını açıkladı. Yapılan açıklamada iç kaynaklardan sağlanan miktarı sermaye hesabına aktardığını ve bu işlemle birlikte sermayesini 60 milyon TL’den 480 milyon TL’ye çıkaracağı belirtildi. 

SPK tarafından kararın onaylanması ve şirketin bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştirmesi ile birlikte 100 lotu olan bir kişinin 800 lotu olacak.

Yunsa Sermaye Artırımı Detay

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimizin 21 Mayıs 2024 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında,

Yönetim kurulumuz tarafından 02.05.2024 tarihinde başlatılan iç kaynaklardan sermaye artırımı süreci kapsamında; toplam 420.000.000,- TL tutarındaki iç kaynakların 03.05.2024 tarihinde ilgili hesaplardan Şirket sermaye hesabına aktarıldığı 21.05.2023 tarihli Yeminli Mali Müşavir Tasdik Raporu ile tespit edilmiş, böylece sermaye artırım işlemi tamamlanmıştır. Artırılan 420.000.000,- TL'lik sermayeyi temsilen paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması ve esas sözleşmenin sermayeye ilişkin 6. Maddesinin yeni şekline uygun görüş verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına, SPK onayı sonrası payların dağıtımı için gerekli işlemlerin yapılması amacıyla MKK nezdinde yapılacak başvurular dahil gerekli işlemlerin Mali İşler Direktörü Semih UTKU ve Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Müdürü Murat DOĞAN tarafından yürütülmesine,

toplantıya katılanların oybirliğiyle karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YUNSA HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da YUNSA koduyla işlem gören şirketin hisseleri 22 Mayıs itibariyle 99,00 TL seviyesinde. Hisseler haftalık bazda yüzde 0,50 değer kaybı yaşarken aylık bazda ise 34,69 oranında değer artışı yaşadı. YUNSA hisseleri uzun vadeli yatırımcısına yıllık bazda ise yüzde 133,22 oranında kazanç sağladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.