Son dönemde çok sayıda yatırımcının dikkatini çeken Kuştur Kuşadası Turizm Endüstri A.Ş. (KSTUR) temettü kararını duyurmuştu. Ödemeler bugün yatırılacak. 8 Mayıs 2024 Çarşamba itibariyle 2 şirket temettü ödemesi yapacak. Bu şirketlerden biri Kuştur Kuşadası Turizm Endüstri A.Ş. (KSTUR) olurken diğeri ise Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AKSGY) olmakta. 

Temettü ödemesi yapan şirketler son dönemde birçok yatırımcının dikkatini çekiyor. Kişiler temettü ödemesi yapan şirketlere yatırımlarını yönlendirerek karlılıklarını artırmayı hedefliyor. Şirketler yaptığı temettü ödemeleriyle dönemsel  olarak elde ettikleri karı pay sahiplerine dağıtarak yatırımcıların güvenini kazanıyor.

8 MAYIS TEMETTÜ ÖDEMESİ YAPACAK ŞİRKETLER

8 Mayıs tarihinde temettü ödemesi yapacak şirketlerden biri Kuştur Kuşadası Turizm Endüstri A.Ş. (KSTUR) olmakta. Şirket 8 Mayıs itibariyle hisse sahiplerine pay başına brüt 6,44 TL, net 5,7923 TL temettü ödemesi gerçekleştirecek. Temettü ödemesi yapılacak toplam tutar ise 27.317.506 TL olarak belirtiliyor. Yapılacak temettü ödemeleri 10 Mayıs Cuma, T+2 gününde nakit olarak kullanılabilecek. KSTUR hisseleri 8 Mayıs itibariyle 7.817,50 TL seviyesinden işlem görüyor. Şirket yatırımcısına son altı ayda yüzde 279,49 oranında kazanç sağladı.

Borsada Bu Hafta En Çok Kazandıran Şirket Hisseleri Borsada Bu Hafta En Çok Kazandıran Şirket Hisseleri

8 Mayıs tarihinde diğer bir temettü ödemesi yapacak şirket Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AKSGY) olmakta. Şirket bugün itibariyle hisse sahiplerine pay başına brüt 0,0745341 TL net ise 0,0745341 TL temettü ödemesi yapacak. Temettü ödemesi yapılacak toplam tutar ise 59.999.951 TL olmakta. Yapılacak temettü ödemeleri 10 Mayıs Cuma, T+2 gününde nakit olarak kullanılabilecek. AKSGY hisseleri 8 Mayıs itibariyle 17,31 TL'den işlem görüyor. Şirketin hisseleri yatırımcısına son 6 ayda yüzde 38,04 oranında kazanç sağladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.