Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi Yatırım Yaparken Dikkat! 5 Şirket Hissesi İçin Yasak Kararı Geldi

Koç Holding (KCHOL) şirketi tarafından yatırımcılarına ödenecek olan kar payının detayları KAP aracılığıyla yatırımcılara duyuruldu. Dev şirket pay başına ''7,2'' TL'lik ödeme için detayları yatırımcıları ile paylaştı. 

19 Nisan 2024 Cuma günü işlem gününe yüzde 2'lik artış ile 215,20 seviyelerinde başlayan dev şirket yatırımcısına kar payı ödemesi yapacak. Koç Holding pay başına brüt 8, net 7.2 TL temettü dağıtacak. 

Kchol Temettu

Koç Holding (KCHOL) tarafından yatırımcılarına bildirilen kar payı ödemesine göre şirket ödeme tarihini ''24 Nisan 2024'' olarak belirledi.  Kar payı hak kullanım tarihi 24 Nisan 2024 olarak duyuruldu. Kayıt tarihi 25 Nisan, ödeme tarihi ise 26 Nisan 2024 olarak belirlendi.

 KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan KAP açıklamasında,

''Şirketimizin bugün yapılan Genel Kurul Toplantısı'nda, kar dağıtımının Yönetim Kurulu'nun ekteki kar dağıtım önerisine uygun olarak gerçekleştirilmesine ve kar payı ödeme tarihinin 24 Nisan 2024 olarak belirlenmesine karar verilmiştir.'' denildi.