Borsada bir haftanın daha sonuna gelirken yatırımcılar önümüzdeki hafta için yatırım planlarını oluşturmaya başladı. 13-17 Mayıs tarihleri arasında temettü verecek hisseler belli oldu. Şirketler tarafından yapılan temettü ödemeleri yatırımcıların şirkete olan güvenini tazelerken aynı zamanda hissenin karlılık oranının da artması bekleniyor. Yapılan temettü ödemeleri yatırımcıların sahip olduğu hisse kadar ödeme alabilmesini sağlıyor. Yatırımcılar yeni haftada hangi şirketlerin temettü ödemesi gerçekleştireceğini merak etmeye başladı.

13-17 MAYIS ARASINDA TEMETTÜ VERECEK HİSSELER

13 ile 17 Mayıs tarihleri arasında temettü ödemesi yapacak şirketler ve tutarları belli oldu. Haftanın ilk gününde Şekerbank T.A.Ş. (SKBNK) hisse sahiplerine temettü ödemesi gerçekleştirecek. 14 Mayıs Salı günü ise Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI), Net 1,14 TL temettü ödemesi yapacak. Haftanın Perşembe günü ise Ege Gübre Sanayii A.Ş. (EGGUB), hisse başına brüt 1,2000000 TL, net 1,08 TL temettü ödemesi gerçekleştirecek.

Sanayi Şirketi Temettü Ödemesi İçin Tarih Verdi Sanayi Şirketi Temettü Ödemesi İçin Tarih Verdi
  • Şekerbank T.A.Ş. (SKBNK), Brüt: 0,0615591 TL Net: 0,0554031 TL

Tarih: 13 Mayıs

  • Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI), Net:1,14 TL

Tarih: 14 Mayıs

  • Ege Gübre Sanayii A.Ş. (EGGUB), Brüt: 1,2000000 TL, Net: 1,08 TL

Tarih 16 Mayıs

Şirketler tarafından yapılacak temettü ödemeleri pay sahiplerinin kazanç elde etmesini sağlayacak. Bununla birlikte şirketler yatırımcılara olan güvenini yenilemiş olacak. Şirketler tarafından yapılacak temettü ödemeleri sonrasında hisse fiyatlarında değişim meydana gelebilir. SKBNK hisseleri haftayı 4,99 TL seviyesinde tamamladı. ENKAI hisseleri de kapanışta 39,62 TL seviyesine ulaştı. EGGUB hisseleri de haftanın son gününde yüzde 3,08 artışla 48,90 TL seviyesinde günü kapattı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.