Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin 2023 yılı karından temettü ödemesi yapacağı bildirildi. Şirket tarafından yapılan bildiriyle birlikte hisse sahiplerine pay başına temettü ödemesi gerçekleştirilecek.

Şirketler tarafından yapılan temettü ödemeleri yatırımcıların güvenini kazanmak ve karlılı oranını artırmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Temettü ödemesi yapan şirketler yatırımcılar tarafından daha fazla tercih edilebiliyor. Alfa Solar Enerji Sanayi şirketi de dün itibariyle temettü ödemesi gerçekleştireceğini duyurdu.

TEMETTÜ ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS) tarafından yapılan KAP bildirisinde 20 Mayıs'ta gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında 2023 yılı karının dağıtılmasına ilişkin detaylar paylaşıldı. Alfa Solar tarafından yapılan açıklamaya göre hisse sahiplerine pay başına brüt 0,8152173 TL net 0,7336955 TL temettü ödemesi yapılacak. Yapılan açıklamaya göre kar dağıtımının 14 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Şirket tarafından yapılan 

Alfa Solar Temettü Kararı

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

Beyaz Eşya Şirketi Temettü Müjdesini Verdi! O Tarihte Hesaplarda Olacak Beyaz Eşya Şirketi Temettü Müjdesini Verdi! O Tarihte Hesaplarda Olacak

"Yönetim Kurulumuzun 20.05.2024 tarihli toplantısında, 2023 yılı karının Şirket Esas Sözleşmesinin 15. maddesine ve Şirketimiz Kar Dağıtım Politikasına uygun olarak ekteki kar dağıtım tablosunda yer alan şekilde dağıtılması ve kar dağıtımının 14 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi hususlarının ilk yapılacak Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Kamuya saygıyla duyurulur."

ALFAS HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da ALFAS koduyla işlem gören hisseler 21 Mayıs itibariyle 84,05 TL seviyesinde. Şirketin hisseleri haftalık bazda yüzde 5,14 değğer kaybı yaşarken aylık bazda ise yüzde 9,33 oranında düşüş gösterdi. OYAKC hisselerinin uzun vadeli yatırımcısı yıllık bazda  ise yüzde 118,10 oranında kazanç elde etti.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.