Son yılların en çok merakla beklenen temettü verimliliği yarın itibari ile yatırımcısıyla buluşuyor. Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (TTRAK) şirketi pay başına ''56,6'' TL ile herkesin gözdesi olmuş durumda. Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (TTRAK) şirketinin, 28 Şubat 2024 tarihinde aldığı temettü kararı, 26 Mart günü yapılan olağan genel kurulda kabul edilerek kesinleşti. 

Sanayi şirketleri arasında en verimli temettü kararı olarak belirtilen şirketin temettü ödemeleri hakkında bilinenleri de bu yazımızın devamında belirttik.

TTRAK temettü 2024

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (TTRAK), 28 Şubat Mart günü yönetim kurulun aldığı karar ile, hisse başına brüt 62,9578969 TL, net 56,6621072 TL nakit temettü dağıtacağını açıkladı. 26 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen olağan Genel Kurulda ortakların onayına sunularak onaylanan temettü kesinleşmiş oldu.

Ttrak

TTRAK temettü 2024 ne zaman?

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (TTRAK) temettü ödemeleri için hak kullanım tarihi 1 Nisan 2024 olacak. Temettü almaya hak kazanmak için, 29 Mart tarihli seans kapanışı itibarıyla hisse senedine sahip olmak yeterli olacak. Temettüler T+2 gününde nakit olarak hesaplara geçeceğinden, nakit bakiyeler 3 Nisan 2024 tarihinde kullanılabilir olacak.

Türk Traktör KAP Açıklaması İle Duyurmuştu

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (TTRAK) şirketi, temettü dağıtım kararı ile ilgili yatırımcısını bilgilendirmek adına KAP açıklamasında şunları belirtmişti;

''Şirketimizin bugün yapılan Genel Kurul Toplantısı'nda, kar dağıtımının Yönetim Kurulu'nun ekteki kar dağıtım önerisine uygun olarak gerçekleştirilmesine ve kar payı ödeme tarihinin 01 Nisan 2024 olarak belirlenmesine karar verilmiştir.''

Bayram Öncesi Son İşlem Gününde 22 Şirket Temettü Kararını Duyurdu! Bayram Öncesi Son İşlem Gününde 22 Şirket Temettü Kararını Duyurdu!