Türkiye'de milyonlar yurt içi yaşanan enflasyon sebebiyle varlıklarını ve yatırımlarını Borsa İstanbul'da gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda finansal özgürlük sağlayan temettü hisseleri araştırılıyor. Sosyal medyaya düşen bu gelişmeler ışığında yatırımcılarda uzun vadede getirisi yüksek olan hisse araştırmalarına başladı.

Halka arz olan şirketler yakın markaj altında takip edilirken temettü hisselerine de bu süreçte oldukça yoğun talep var. Öyle olacak ki Borsa İstanbul'un en değerli şirketleri verdiği temettü ödemeleriyle de yatırımcılarına finansal özgürlük sağlayabiliyor. Peki hangi hisseler temettü ödemesi yapıyor? Temettü ödemesi en yüksek olan hisseler hangileri? İşte detaylarıyla o hisseler ve getiri oranları da halkaarz.com.tr adresinde yer alıyor.

FİNANSAL ÖZGÜRLÜK SAĞLAYAN TEMETTÜ HİSSELERİ

#doas Doğuş Otomotiv - %11.48

#toaso Tofaş Otomotiv - %6.55

#aksa Aksa Akrilik - %4.37

#tuprs Tüpraş - %5.44

#enjsa Enerjisa Enerji - %4.37

#ttrak Türk Traktör - %6.14

#avpgy Avrupa GYO - %5.04

#froto Ford Otomotiv - %3.63

#kchol Koç Holding - %4.11

#mavi Mavi Giyim - %5.14

Sanayi Şirketi 4 TL'lik Temettü Ödemesi İçin O Tarihi İşaret Etti Sanayi Şirketi 4 TL'lik Temettü Ödemesi İçin O Tarihi İşaret Etti

Listeye bakıldığında otomotiv şirketlerinden enerji şirketlerine, gayrimenkulden tekstile kadar da birçok sektörde finansal özgürlük sağlayabilecek hisseler yer alıyor. Son dönemlerde yükselişe geçen otomotiv hisseleri, düşen enerji hisseleriyle de sıralamada yerini alıyor.

En yüksek verim sağlayan hisse ise son dönemlerin popüler hissesi Doğuş Otomotiv (DOAS) yüzde 11,48 ile listeye girdi.

En düşük verim sağlayan hisse de Mavi Giyim (MAVİ) yüzde 5,14 ile listede yer aldı.

SORUMLULUK REDDİ: Halkaarz.com.tr internet ortamında herkese açık olan verileri haberleştirerek, yayınlar. Yatırım tavsiyesi vermez.