Sermaye Piyasası Kurulu tarafından dün yapılan açıklamaya göre Pegasus (PGSUS) için sermaye artırımının onaylandığı bildirildi. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan bültenle birlikte birçok halka arz detayı ve sermaye artırımı kararları belli oldu. Yapılan açıklamada Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. şirketinin bedelsiz sermaye artırımının kabul edildiği bildirildi. Yatırımcıların sürekli olarak takip ettiği bedelsiz sermaye artırımlarına bir yenisi daha eklendi. Buna göre yeni pay sayıları kaç olacak?

Lotlarınız 5 Kat Artacak! Holding Şirketi Bedelsiz Kararını SPK'ya İletti Lotlarınız 5 Kat Artacak! Holding Şirketi Bedelsiz Kararını SPK'ya İletti

100 LOTUNUZ 488 LOT OLACAK

SPK tarafından 2 Mayıs itibariyle yayınlanan bültene göre Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) şirketi için bedelsiz kararı onaylandı. Sermaye Piyasası kurulu Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) için %388 lik bedelsiz sermaye artırımına onay verdi. Hesabında 100 lot olan birinin bölünme sonrası +388 yani toplamda 488 lotu olacak. Şirket tarafından alınan bu karar ile birlikte yatırımcılar büyük oranda etkilenecek.

Pgsus Bedelsi̇z Seermaye Artirimi

Geçtiğimiz günlerde Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) tarafından KAP'a yapılan açıklamada mevcut sermayenin 102.299.707 TL'den bedelsiz artırılarak 500.000.000 TL'ye çıkartılacağı açıklanmıştı. SPK tarafından gelen onay sonrasında ilerleyen günlerde şirketin hisseleri belirli oranda paylara bölünecek.

PGSUS HİSSELERİNDE SON DURUM

Borsa İstanbul'da işlem gören en büyük havayolu şirketlerinden biri olan PGSUS 3 Mayıs itibariyle 1.035,00 TL'den işlem görüyor. PGSUS hisseleri son bir ayda yatırımcısına yüzde 28,25 getiri sağlamıştı. Bu oran yıllık bazda ise yüzde 144,85 olarak görülüyor. Piyasadaki en güvenilir şirketlerden biri olan Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) aldığı yeni kararla dikkat çekiyor. Şirket tarafından alınan kararla birlikte hissedarların lotlarının artma oranı belli oldu. Buna göre şirketin hisseleri artık daha fazla kişi tarafından ulaşılabilecek.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.