Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerden 27-31 Mayıs haftasında temettü ödemesi yapacaklar belli oldu. Temettü detayları açıklandı. Bu hafta Borsa İstanbul'da işlem gören hiçbir şirket temettü ödemesi gerçekleştirmedi. Önümüzdeki hafta ise birçok şirket temettü ödemesi gerçekleştireceğini açıkladı. 

Temettü ödemesi gerçekleştiren şirketler yatırımcılar taraıfndan daha fazla tercih edilmeye devam ediyor. Şirketler dönemsel elde ettiği net kar üzerinden yatırımcılarına pay başına ödeme gerçekleştirerek güven kazanmayı sağlarken şirketin karlılık oranı da artırılmış oluyor. Önümüzdeki hafta 11 farklı şirket temettü ödemesi gerçekleştirecek. Yapılacak temettü ödemelerinin detayları belli oldu.

TEMETTÜ VERECEK HİSSELER

27-31 Mayıs haftasında temettü ödemesi gerçekleştirecek 11 farklı şirket bulunuyor. Şirketler tarafından önümüzdeki hafta temettü ödemesi yapacakların net temettü tutarı ve temettü tarihleri belli oldu. 27-31 Mayıs haftasında; MGROS, CCOLA, AEFES, AGHOL, ASUZU, ISMEN, OSMEN, EGEEN, AVPGY, YUNSA, ALARK hisseleri temettü verecek. İşte şirketlerin vereceği temettü tutarı ve tarihleri;

Migros (MGROS)

Temettü Tutarı: 6,21

Temettü Tarihi: 27 Mayıs

Coca Cola (CCOLA)

Temettü Tutarı: 7,07

Temettü Tarihi: 27 Mayıs

Anadolu EFES (AEFES)

Temettü Tutarı: 2,11

Temettü Tarihi: 28 Mayıs

Beyaz Eşya Şirketi Temettü Müjdesini Verdi! O Tarihte Hesaplarda Olacak Beyaz Eşya Şirketi Temettü Müjdesini Verdi! O Tarihte Hesaplarda Olacak

Ag Anadolu Grubu Holding Anonim Sirketi (AGHOL)

Temettü Tutarı: 2,58

Temettü Tarihi: 29 Mayıs

Anadolu Isuzu (ASUZU)

Temettü Tutarı: 1,78

Temettü Tarihi: 29 Mayıs

İş Yatırım (ISMEN)

Temettü Tutarı: 0,96

Temettü Tarihi: 29 Mayıs

Osmanlı Yatırım Menkul Değerler (OSMEN)

Temettü Tutarı: 0,99

Temettü Tarihi: 29 Mayıs

Ege Endüstri (EGEEN)

Temettü Tut    arı: 92,70

Temettü Tarihi: 29 Mayıs

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (AVPGY)

Temettü Tutarı:  0,630

Temettü Tarihi: 29 Mayıs

Yünsa (YUNSA)

Temettü Tutarı: 3,55

Temettü Tarihi: 30 Mayıs

Alarko Holding (ALARK)

Temettü Tutarı: 0,89

Temettü Tarihi: 30 Mayıs

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.