PARK Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PRKME) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirketin temettü ödemesi yapacağı bildirildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada hisse sahiplerine temettü ödemesine dair detaylar da paylaşıldı. 

Yüzde 87 Değerlenen Enerji Şirketi O Tarihte Temettü Ödemesi Yapacak Yüzde 87 Değerlenen Enerji Şirketi O Tarihte Temettü Ödemesi Yapacak

Şirketler tarafından yapılan temettü ödemeleri şirketin yatırımcılarının güveninin kazanılmasını sağlarken aynı zamanda karlılık oranı da artırılmış oluyor. Bu sayede daha fazla kişi hisselere yönelerek hisselerin değeri de yükseliyor. Elektrik şirketi tarafından yapılan duyuruda yüzde 134 oranında temettü ödemesi gerçekleştirileceği bildirildi.

TEMETTÜ TARİHİ BELLİ OLDU

PARK Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PRKME) tarafından yapılan KAP bildirisinde şirket 2023 yılı dönem karından hisse sahiplerine temettü ödemesi gerçekleştireceğini bildirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada borsada işlem gören hisse sahipllerine pay başına brüt 1,3434789 TL net 1,20913310 TL temettü ödeneceği bildirildi. Şirket tarafından yapılan açıklamada temettü ödemesinin 25 Temmuz'da gerçekleştirileceği bildirildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, A ve B grubu hissedarlarına 1 TL nominal değerli pay başına sırasıyla 1,343489 TL brüt temettü ödemesi yapılacağı duyuruldu. Bu ödeme, hisse başına yüzde 134,3489 brüt temettü oranına denk gelmekte. Bununla birlikte, stopaj sonrası net temettü miktarı hisse başına 1,209131 TL olacak, bu da net yüzde 120,9131 temettü oranına denk gelmekte.

Prkme Temettü Ödemesi Detayları

PRKME HİSSELERİNDE SON DURUM

24 Mayıs itibariyle PRKME hisseleri 24,78 TL seviyesinden işlem görüyor. Şirket hisseleri günlük bazda yüzde 2,40 oranında artış gösterdi. Hisse haftalık bazda yüzde 1,74, aylık bazda ise yüzde 10,54 oranında değer kaybettş. PRKME hisseleri uzun vadeli yatırımcısına yıllık bazda yüzde 87,02 oranında kazanç sağladı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.