Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son dönemde yaptığı altın analizleriyle dikkat çekiyor. İslam Memiş, yatırımcılara altın için uyarıda bulundu. Uzman isim tarafından yapılan değerlendireler ve analizler yatırımcılar tarafından takip edilmeye devam ediliyor. Yatırımcılar son dönemde büyük getiri sağlayan altın için önümüzdeki süreçte nasıl bir değişim yaşanacağını merak etmeye başladı.

PAZARTESİ TERSİNE DÖNECEK

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, latın piyasalarında Mayıs ayı itibarıyla geniş bir bant aralığında hareketlenme olacağını belirtti. Uzman isim altın fiyatlarında kapanış seansına doğru yaşanan düşüşün pazartesi itibarıyla devam edebileceğini açıkladı. Bununla birlikte altın fiyatlarında önümüzdeki hafta düşüş yaşanabileceği uzman isim tarafından aktarıldı.

Islam Memis Altın Degerlendirmesi

FED’in Faiz Politikaları Sonrası Ünlü Ekonomist Altın İçin 3000 TL Tarihini Verdi FED’in Faiz Politikaları Sonrası Ünlü Ekonomist Altın İçin 3000 TL Tarihini Verdi

İslam Memiş altın piyasaları hakkında yaptığı açıklamada; "Ons altın 3 haftanın en yüksek seviyesinde. Şu an itibarıyla 2368 dolar ancak gün içerisinde 2378'i gördü. Geçtiğimiz hafta yaptığım uyarılarda altın fiyatlarının mayıs ayı boyunca 2280-2380 dolar arasında gidip geleceğini söylemiştim. Üst sınıra yaklaşıldı ve burada bir direnç görülerek geri çekildi. Düşüşler pazartesi itibarıyla devam edecek. Yani altında yukarı yönlü limit testlerinin ardından, sıra aşağıya yönelik hareketlerde. Gelecek hafta itibarıyla altın 2280 dolara doğru direksiyon çevirecek.

Yaşanacak bu düşüşler karşısında paniğe kapılmamak gerekiyor. Altın tarafında orta ve uzun vadeli beklentimiz yükselişlerin süreceği yönünde. Bu nedenle elinde altın bulunduranlar sadece sabırla Temmuz ayını beklemeli. Haziran ayı itibarıyla suyun ne yöne akacağı belli olacak ve altında asıl yükselişlerin yaz aylarında başlayacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 

Yatırımcılar geçtiğimiz dönemde altının sürdürdüğü yükseliş döneminin sonuna gelip gelinmediğini merak etmeye başladı. Uzman isim tarafından yapılan değerlendirmeleri sürekil olarak takip eden vatandaşlar, ülkemizdeki en güvenilir yatırım araçlarından biri olan altın için yapılan uyarıları dikkate almaya devam ediyor.

11 Mayıs 2024 Cumartesi Altın Fiyatları

Gram altın

Alış 2.445,38 TL

Satış 2.446,72 TL

Çeyrek altın

Alış 4.012,00 TL

Satış 4.080,00 TL

Yarım altın

Alış 8.048,00 TL

Satış 8.160,00 TL

Cumhuriyet altını

Alış 16.022,00 TL

Satış 16.245,00 TL

ONS altın

Alış 2.360,03 TL

Satış 2.360,63 TL

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.