6-10 Mayıs tarihleri arasında yatırım araçlarından hangisinin daha çok kazandırdığı belli oldu. Dolar, altın, euro ve borsa bu hafta ne kadar kazandırdı? 

Ülkemizde yaşanan yüksel enflasyon nedeniyle kişiler yatırımlarını değerlendirebileceği yeni araçlar aramaya devam ediyor. Ülkemizde en çok popüler olan yatırım araçları kişilerin enflasyona karşı mücadele etmesinde etkili rol oynuyor. Vatandaşlar yatırımlarını en çok altın, euro, dolar ve borsa gibi yatırım araçlarında değerlendiriyor. Bu hafta bu yatırım araçlarından hangisinin daha çok kazandırdığı belli oldu.

EN ÇOK KAZANDIRAN YATIRIM ARACI BELLİ OLDU

Altın, bu hafta en popüler yatırım araçları arasında yerini korudu. Altının bu hafta yaşadığı değer artışıyla güzel bir performans sergilediği görüldü.. Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı, yüzde 2,68 artarak 2.448 liraya yükseldi. Cumhuriyet altını da yüzde 1,51 artışla 16.116 liraya çıktı. Çeyrek altının satış fiyatı ise geçen haftaya göre 66 lira artarak 4.044 liraya yükseldi.

Altın 11 Mayis

Dolar ve Euro ise değer kaybetti. Bu hafta ABD doları yüzde 0,40 değer kaybederek 32,2160 liraya gerilerken, Euro da yüzde 0,29 azalışla 34,7410 liraya geriledi.

Borsa İstanbul'da  BIST 100 endeksi, haftayı önceki hafta kapanışına göre yüzde 0,57 değer kaybederek 10.218,58 puandan tamamladı. En düşük 10.144,74 ve en yüksek 10.383,25 puan arasında dalgalanan endeks, haftayı bu şekilde tamamladı.

Yatırım fonları ve bireysel emeklilik fonları da bu hafta değer kazandı. Yatırım fonları yüzde 0,70 ve bireysel emeklilik fonları yüzde 1,09 oranında artış gösterdi. Kategorilere göre bakıldığında ise en çok kazandıran yüzde 1,68 ile "Fon Sepeti" fonları oldu. Yatırımcılar için 6-10 Mayıs haftasında altın ve bireysel emeklilik fonlarının önemli kazançlar sağladığı görülüyor. En güvenli yatırım araçları arasında görülen altın yaşadığı artış ile birlikte haftanın en çok kazandıran yatırım aracı oldu.

BIST100 Endeksi Rekordan Rekora Koşuyor! Hafize Gaye Erkan'ın İstifası Borsaya Yaradı! BIST100 Endeksi Rekordan Rekora Koşuyor! Hafize Gaye Erkan'ın İstifası Borsaya Yaradı!

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.