Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI) tarafından dün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride temettü ödemesi için tarih verildi. Temettü ödemesi veren şirketler ülkemizdeki birçok yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. Son zamanlarda şirketler tarafından açıklanan bilançoya göre kar elde eden şirketler hissedarlarına belirlenen tutarda ödeme yapıyor. Bu ödemeler sayesinde şirkete olan güvenci ve kazancı artan yatırımcı şirkete daha fazla yönelebiliyor. Dün inşaat şirketi tarafından yapılan bildiriyle birlikte temettü ödemelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağı açıklandı.

TEMETTÜ ÖDEMESİ O TARİHTE HESAPLARDA

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI) tarafından 24 Nisan itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildiride temettü ödemelerinin 14 Mayıs 2024 tarihinde yapılacağı belirtildi. Ödemeler nakit olarak 14 Mayıs'ta hesaplara yatırılacak. Yapılan açıklamaya göre 2023 karı kapsamında pay başına brüt 1.25 TL , net 1,1462001 TL nakit temettü ödeme yapılacağı bildirildi. 

Enkai Temettü Ödemesi

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. borsa İstanbul'da ENKAI koduyla işlem görmeye devam ediyor. 25 Mayıs itibariyle günlük bazda yüzde 2,10 yükseliş gösteren hisse 36,92 TL seviyesinden işlem görüyor. Şirket geçen yıla göre yatırımcısına yüzde 25,75 kazandırırken bu durumun enflasyon altında gerçekleşmesi yatırımcısını üzdü. İnşaat firmasının hisseleri son ayda ise yüzde 6,09 artış gösterdi. Yapılacak temettü ödemesi sonrasında şirketin hisselerinde nasıl bir değişim yaşanacağı da merak ediliyor. 

Sanayi Şirketi Yüzde 134 Oranında Temettü Ödemesi Yapacak Sanayi Şirketi Yüzde 134 Oranında Temettü Ödemesi Yapacak

Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. Türkiye'nin en önemli inşaat şirketleri arasında yer alıyor. Türkiye'nin en değerli markalarından biri olarak görülen ENKA,  7 Milyar ABD Doları piyasa değeri ile Borsa İstanbul'da işlem görmeye devam ediyor. Yatırımcıların ilgiyle takip ettiği şirketin hisseleri son yıl kazandırmasa da yapılan temettü ödemeleri sayesinde yatırımcılar şirkete olan güvenini tazeliyor.