Yünsa Yünlü Sanayi (YUNSA) tarafından bugün yapılan KAP bildirisinde şirketin bedelsiz sermaye artırımı için SPK'ya başvurulduğu açıklandı. Yapılacak bedelsiz sermaye artırımıyla birlikte hisse sahiplerinin de paylarında yükselme meydana gelecek. Şirket tarafından açıklanan bedelsiz sonrasında hisse fiyatlarında orana bağlı olarak düşüş meydana gelirken hisselere ulaşım daha kolay olacak. 

100 LOTUNUZ 800 LOT OLACAK

Yünsa Yünlü Sanayi (YUNSA) tarafından 24 Mayıs tarihinde yapılan KAP bildirisinde şirketin bedelsiz sermaye artırımı kararını SPK'ya ilettiği bildirildi. Şirket tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada şirket sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 480.000.000 TL'ye artırılmasına karar verilmişti. 

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından bedelsiz kararına onay verilmesi sonrasında şirketin hisse sahipleri yüzde 700 oranında pay kazanacak. Bedelsiz öncesinde 100 lotu olan bir kişinin kararın onaylanmasıyla birlikte 800 lotu olacak.

Şirket tarafından yapılan KAP bildirisinde şu ifadelere yer verildi;

"Şirketimiz sermayesinin tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 480.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek 420.000.000 TL'lik itibari değerdeki paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanması ve Esas Sözleşmenin "Sermaye" başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine ilişkin olarak uygun görüş alınması amacıyla bugün Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli izin başvurusu yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

(İşbu açıklamamız ile açıklamamızın İngilizce çevirisinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.)"

100 Lotunuz 488 Lot Olacak! SPK'dan Onay Geldi 100 Lotunuz 488 Lot Olacak! SPK'dan Onay Geldi

YUNSA HİSSELERİ NE DURUMDA?

24 Mayıs itibariyle Borsa İstanbul'da 95,40 TL'den işlem gören şirket hisseleri haftalık bazda yüzde 2,95 oranında düşüş yaşarken aylık bazda ise yüzde 28,48 oranında değer artışı yaşadı. Şirketin uzun vadeli yatırımcıları ise yıllık bazda 136,49 oranında kazanç elde etti.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Web sayfamız internet ortamında herkese açık olan bilgileri derleyerek, haberleştirir. İnternet sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.